Niewidzialni – Adwentowa Akcja Charytatywna

CHCĘ POMÓC!

Kim są niewidzialni?

 

Niewidzialni to OSAMOTNIONE DZIECI, pozostawione same sobie:

  • pozbawione relacji z dorosłymi i ich wspierającej obecności,
  • niesłyszane, niewidziane i nierozumiane,
  • osamotnione w swoich problemach i przeżywaniu świata,
  • uciekające w wirtualny świat,
  • zmagające się ze stanami lękowymi, depresją, myślami samobójczymi.

 

Pozostawione bez pomocy z trudem odnajdują się w otaczającym je społeczeństwie, są obiektami przemocy, popadają w uzależnienia, mają problemy w szkole, nie widzą sensu życia, w wyniku czego nierzadko dopuszczają się samookaleczeń lub prób samobójczych.

 

Odpowiedzią na problem osamotnienia dzieci jest stała OBECNOŚĆ DRUGIEGO CZŁOWIEKA i RELACJA Z NIM.

 

 

Wyjście do drugiego Człowieka, prawdziwe usłyszenie i dostrzeżenie go jest dokładnie tym, co robił Jezus – streetworker w najczystszej postaci!

W tym duchu chcemy rozwinąć profesjonalny STREETWORKING skierowany do DZIECI oraz zwiększyć dostępność regularnej psychoterapii dla dzieci z małych miejscowości.

 

Co konkretnie chcemy zrobić?

 

  • chcemy sfinansować roczną pracę 10. streetworkerów (pedagogów ulicy pracujących z dziećmi w ich naturalnym środowisku). Szacunkowy koszt, obejmujący szkolenie 10. pedagogów ulicy, ich wynagrodzenia oraz comiesięczne superwizje, to 500 000,00 zł.

 

  • chcemy dofinansować roczną psychoterapię stu dzieci, które ze względu na ograniczenia finansowe i systemowe nie mają szansy na otrzymanie profesjonalnej pomocy. Koszt dofinansowania rocznej psychoterapii dla 100. dzieci to 480 000,00 zł.

 

Z kim zrealizujemy te cele?

 

Zebrane środki przekażemy trzema organizacjom, które specjalizują się w streetworkingu oraz współpracują z ośrodkami i organizacjami zajmującymi się psychoterapią dziecięcą. Wesprzemy:

 

  1. Program “StopOsamotnieniuDzieci” realizowany na terenie Podbeskidzia przez Żywiecką Fundację Rozwoju (https://stoposamotnieniu.pomaranczowaenergia.org)
  2. Program “Ulica Kreatywna” w Bielsku-Białej (https://ulicakreatywna.pl) realizowany przez Towarzystwo Psychoprofilaktyczne Oddział Bielsko-Biała.
  3. Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży im. Każdego Człowieka WĘDKA w Toruniu (https://wedka.org)